Szablony do rysownia - Szlaczki

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kargulek
Kod produktu: 7613-11234

Opis

Szablony szlaczki wykonane z tworzywa sztucznego wspomagające naukę pisania.

Nauka rysowania szlaczków to jeden z kluczowych elementów wprowadzenia do nauki pisania. Przede wszystkim podczas zajęć związanych z kreśleniem szlaczków, dziecko ćwiczy rysowanie linii prostych, łuków i pętelek – czyli elementów, z których składają się litery. Opanowanie umiejętności odwzorowywania tych linii i kształtów to klucz do sukcesu w nauce pisania liter. Choć wydawałoby się, że rysowanie szlaczków to mechaniczne odwzorowywanie i powielanie schematów, to w rzeczywistości pod tym zagadnieniem kryje się bardzo wiele rozmaitych form ćwiczeń które przygotowują malucha do nauki pisania. W prostej zabawie dziecko podnosi sprawność motoryczną, manualną, poprawia koordynację wzrokowo – ruchową i rozwija się w zakresie płynności i precyzji ruchu. 
Choć właściwa nauka pisania rozpoczyna się w szkole podstawowej, to niezmiernie ważne jest odpowiednie przygotowanie, które warto rozpocząć już w wieku 3 lat. 

Na komplet szablonów ze szlaczkami składają się dwa elementy w formacie A4, w których znajdziemy w sumie 8 szlaczków z niezbędnymi liniami, łukami czy ślimakami. Wykonane są z tworzywa atestowanego PET-G, odpornego na uszkodzenia, z certyfikatem dopuszczającym do kontaktu z żywnością. Zaokrąglone na obrzeżach, elastyczne tworzywo, łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy umyć je w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. 
Małe dzieci używają przy nauce rysowania grubych kredek wygodnych do trzymania w małej rączce. Dlatego przy projektowaniu szlaczków dostosowaliśmy ich linię do grubych kredek firmy Bambino. Projekt powstał we współpracy z logopedą i doradcą metodycznym kształcenia specjalnego oraz pedagogiem wczesnego wspomagania rozwoju małych dzieci. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony